Nürnberg Eğitim Ataşeliği

Çanakkale Şehitlerini Anma Programında Duygu Seli

Çanakkale Zaferinin 100. yılı dolayısıyla, öğretmenlerimizin katkısı ve Ataşeliğimizin koordinesi ile görev bölgemizde bir çok etkinlik düzenlenmektedir. 15 Mart 2015 Pazar günü Röthenbach, Lauf ve Hersbruck Türk Derneklerinin katılımıyla hazırlanan programa yoğun bir katılım gerçekleşti. 
Çanakkale Şehitlerini Anma Programında Duygu Seli

Çanakkale Zaferinin 100. yılı dolayısıyla, öğretmenlerimizin katkısı ve Ataşeliğimizin koordinesi ile görev bölgemizde bir çok etkinlik düzenlenmektedir. 15 Mart 2015 Pazar günü Röthenbach, Lauf ve Hersbruck Türk Derneklerinin katılımıyla hazırlanan programa yoğun bir katılım gerçekleşti. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında Eğitim Ataşesi Kamil Aydoğan; Çanakkale Savaşı´nın tarihi seyri, milletimizin fedakârlığı ve vatan savunması karşısındaki kararlılığı üzerinde durdu.

Kamil Aydoğan, bugün burada salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlarmızın vatanımızın birliği ve bağımsızlığımız konusunda aynı hassasiyeti yüreklerinde yaşattıklarını gördüğünü ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Programın gerçekleşmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Yoğun bir duygu selinin yaşandığı program yaklaşık iki saat sürdü.
Regensburgerstr. 69, 90478 Nürnberg, Deutschland - 49 911 9467636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.