Nürnberg Eğitim Ataşeliği

Nürnberg Eğitim Ataşeliğine Sayın Doç. Dr. Mahir Kalfa atanmıştır. Eğitim Ataşemiz Doç. Dr. Mahir Kalfa 10.05.2018 tarihinde görevine başlamıştır.

Eğitim Ataşemiz Doç. Dr. Mahir KALFA´nın özgeçmişi:   Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mahir KALFA Nürnberg Eğitim Ataşesi olarak atandı. Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi çeşitli kurumlarda projelere imza atan ve TÜBİTAK tarafından yayın teşvik ödüllerine layık görülen akademisyen, 10 Mayıs 2018 itibarıyla Nürnberg Başkonsolosluğunda görevine başlamış bulunmaktadır. Akademi camiasında Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimiyle ilgili çalışmalarıyla tanınan Doç. Dr. Mahir Kalfa, ilk, orta ve lise öğrenimlerini Denizli´de tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitiren Kalfa, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da aynı üniversitede tamamladı. Yabancı dil olarak Türkçenin öğretimine ilişkin çok sayıda kitabı ve kitap bölümü, uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan çok makalesi, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş ve bildiri kitaplarında yer alan bildirileriyle dikkat çeken Doç. Dr. Mahir Kalfa, dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜDİL) Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) kuruculuğu ve müdürlüğü gibi idari görevlerde de bulundu.      
Nürnberg Eğitim Ataşeliğine Sayın Doç. Dr. Mahir Kalfa atanmıştır. Eğitim Ataşemiz  Doç. Dr. Mahir Kalfa 10.05.2018 tarihinde görevine başlamıştır.

Regensburgerstr. 69, 90478 Nürnberg, Deutschland - 49 911 9467636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.