Nürnberg Eğitim Ataşeliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması

Değerli Vatandaşlarımız ve Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenleyeceğimiz resim yarışmasına göstereceğiniz ilgiden ve katılımınızdan memnuniyet duyarız.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması

YARIŞMA ŞARTNAMESİ


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2024 yılı kutlamaları çerçevesinde Grundschule, Mittelschule, Realschule ve Gymnasium okullarında eğitim-öğretimine devam eden öğrenciler arasında "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Önemi" konulu resim  yarışması düzenlenecektir.

            23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk Halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü, geleceğin mimarları olan çocuklara armağan etmiştir.

            Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı 1979'dan beri bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. Her yıl 23 Nisan'da dünya çocukları ülkemize davet edilerek, bayram beraber kutlanmaktadır. 

 

Amaç:

 1. Yurtdışında yaşayan çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemini kavratmak ve 23 Nisan coşkusunu yaşatmak.

 2. Çocuklar arasında kardeşlik, saygı, sevgi ve dostluk bağlarının geliştirmek ve çocukların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak.

 3. Türk misafirperverliğini ve Türk kültürünü dünyaya tanıtmak.

 4. Türk Milletinin kahramanlığını, vatanın bölünmez bütünlüğünü, ulusal egemenliğin önemini kavratmak.

 5. Çocuklara verilen önemi anlatarak, taşıdıkları değeri hissetmelerini sağlamak.

 

Konu:

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemi ve dünya barışına katkıları.

 

Resim Yarışması Katılım Koşulları:

 

 1. Resim yarışması 1 - 6. sınıflar arasında yapılacaktır.

 2. Değerlendirme 1-2. sınıf,  3-4. sınıf, 5-6. sınıf dikkate alınarak üç grup halinde yapılacaktır.

 3. Eserlerin resim kâğıdına (A3 formatında) yapılması gerekmekte olup kâğıdın tamamı kullanılmalı (kâğıt üzerinde beyaz alan kalmayacak şekilde).

 4. Yarışmaya katılacak öğrenciler eserlerini ders içi etkinlik olarak gerçekleştireceklerdir.

 5. Yarışmaya katılan öğrencilerin, resimlerinin arka yüzüne adı ve soyadı, okulu, sınıfı ve öğretmeninin ismini yazmaları gerekmektedir.

 6. Türkiye'de öğrenim görürken Almanya'ya gelen öğrencilerden son üç yıldan bu yana burada olanlar ile Türkçe öğretmenlerinin ve din görevlilerin çocukları bu yarışmaya katılamaz.

 

 

Değerlendirme:

 

 1. Eser öğrencinin kendi çalışması olacaktır, başkasına ait eser kabul edilmeyecektir.

 2. Eserler en son 22 Mart 2024 Cuma günü Eğitim Ataşeliğinin aşağıda belirtilen adresine posta yoluyla veya şahsen teslim edilecektir.

 3. Eserler 08 Nisan 2024 Pazartesi günü değerlendirme komisyonunca değerlendirilerek sonuçlar duyurulacaktır.

 4. Yarışma komisyonunca yapılacak değerlendirme sonucunda  birinciye tablet, ikinciye akıllı saat ve üçüncüye kablosuz kulaklık ödülleri 28 Nisan 2024 tarihinde Stadthalle/Fürth 'de düzenlenecek törende takdim edilecektir.

Regensburgerstr. 69, 90478 Nürnberg, Deutschland - 49 911 9467636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.