Nürnberg Eğitim Ataşeliği

İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması

AMAÇ: Milli birlik ve beraberliğimizin unsurlarından olan İstiklâl Marşı’nın öğrencilerimiz tarafından öğrenilmesini sağlamaktır. KONU: İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması
İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması

YARIŞMA KURALLARI

 •  1. Yarışmaya Türkçe ve Türk Kültürü dersine devam eden bütün öğrenciler katılabilecektir.
 • 2.  Yarışmada İstiklâl Marşı’nın tamamı (10 kıta) ezbere okunacaktır.
 • 3.  Yarışma; 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10 ve 11-12. sınıf seviyeleri olmak üzere altı ayrı kategori şeklinde düzenlenecektir.
 • 4. Yarışma aşamalı bir şekilde yapılacaktır. Yarışmanın ilk aşaması, Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleri tarafından ders içi etkinlik olarak yapılacaktır. Bölge elemesi (Unterfranken (Aşağı Frankonya) - Oberfranken (Yukarı Frankonya) – Mittelfranken (Orta Frankonya) - Oberpflaz (Yukarı Palatina) olarak düzenlenecek ikinci aşama, 19.02.2017 Pazar günü, Bölge Komisyon Başkanı’nın tespit edeceği bir salonda Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenleri tarafından her kategoriden finale katılacak birer öğrencinin seçilmesi şeklinde gerçekleştirilecektir.  Üçüncü aşama final aşamasıdır ve yarışmanın finali 12 Mart 2017 Pazar günü saat 14.00’da aşağıda belirtilen adreste düzenlenecektir.

  Nürnberger Akademie

  Marmorsaal d. Presseclub Nürnberg

  2. Kat

  Gewerbemuseumsplatz 2

  90403 Nürnberg

 • 5. Yarışma jürisi; öğrencileri ezbere okuma, sesi kullanma, jest-mimik uyumu, sahneyi kullanma, ses ve fon müziği uyumuyönünden değerlendirecektir.
 • 6. Türkiye’deki okullarda eğitim görmüş öğrenciler ile kamu personelinin çocukları yarışmaya katılamayacaklardır.
 •  7. Yarışmanın final aşamasında başarılı olan ilk üç öğrenciye çeşitli ödüller verilmesi öngörülmektedir. 

  

23-01-2016

      

Regensburgerstr. 69, 90478 Nürnberg, Deutschland - 49 911 9467636

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.